Referencje

Pierwszy raz schudłam 35 kg bez efektu jojo. Regularne odżywianie się w połączeniu z genialnym preparatem odchudzającym Slimette pomogło mi pozbyć się tak wielu kilogramów w przeciągu 5 miesięcy !

tekst alternatywny tekst alternatywnytekst alternatywny
Najnowsze komentarze

Optymalna dieta z jagodą acai

odchudzanie_300x250-7Jagody acai są genialnym środkiem uzupełniającym zróżnicowaną dietę w cenne składniki odżywcze. By móc cieszyć się dobrym zdrowiem i korzystnym samopoczuciem, musimy stawiać przede wszystkim na zdrową dietę bogatą w minerały, witaminy i inne, cenne składniki naturalnego pochodzenia. Tylko zdrowa, w pełni zbilansowana dieta może dać nam piękny wygląd, szczupłą sylwetkę, dobrą energię do życia i niezbędne zdrowie. Wszelkie suplementy diety mogą stanowić jedynie dodatek do pełnowartościowego pożywienia.

Jagody acai mogą stanowić fantastyczne uzupełnienie pełnowartościowej, zbilansowanej diety. Mogą być idealnym dodatkiem do najróżniejszych potraw, do zup, sałatek, jogurtów, koktajli, a nawet wszelakich wypieków- ciast czy własnej roboty granoli i batoników zbożowych. Ponieważ same w sobie zawierają mało miąższu, za to dużo cennych właściwości, są wspaniałą przekąską. Zawierają mało cukru, a dużo witamin i cennych składników mineralnych, więc są zdrową i wartościową alternatywą dla wszelkiego rodzaju niezdrowych i tuczących przegryzek. Zamiast kupować, np. w pracy, pszenne, słodkie bułki, warto mieć ze sobą np. zwykły, niskotłuszczowy jogurt naturalny i do niego dorzucić kilka suszonych jagód acai. Mamy w ten sposób lekki, zdrowy posiłek, który w dodatku zapewni nam uczucie sytości i najedzenia na długo.

Jagody acai są doskonałym źródłem białka, więc jest to idealne rozwiązanie dla wszelkich osób będących na diecie wegetariańskiej oraz wegańskiej. Owoce acai zawierają więcej białka niż jedno całe kurze jajko oraz porządnej wielkości kawałek mięsa. Dzięki temu wszyscy, którzy z wyboru nie chcą spożywać mięsa nie muszą się obawiać o stan swojego zdrowia. Owoce te zawierają mnóstwo zdrowego, roślinnego białka oraz duże pokłady wapnia, dzięki czemu odżywiają nasze mięśnie i zapobiegają osteoporozie, łamliwości kości i ubytkom zębów. Wystarczy tylko regularne spożywanie ich w codziennej diecie.

Owoce acai zostały okrzyknięte jednym z najcenniejszych owoców na świecie. Ich właściwości wielokrotnie przewyższają wiele z cenionych dotąd produktów spożywczych. Acai uzupełniają dietę w przeciwnowotworowe polifenole i antyoksydanty oraz w wiele bardzo ważnych dla funkcjonowania każdego organizmu witamin, jak choćby witaminy A, E, C. Mało jest też produktów, które zawierają jednocześnie wszystkie witaminy z grupy B, tak ważne w funkcjonowaniu układu nerwowego i naczyniowo- sercowego.

Jagody acai zawierają  wszystkie najważniejsze witaminy, co jest dość nieprawdopodobne, jak na tak malutkie owoce. Zresztą naukowcy wciąż są zdumieni, jak wiele cennych składników oferują te niepozorne jagody i jak bardzo mogą one wzbogacić naszą codzienną dietę w tak wiele składników. Minerały, jak magnez czy żelazo, nie muszą być przyjmowane tylko w formie tabletek. Warto szukać tych w jak najbardziej naturalnej postaci, które wchłaniają się lepiej i w dodatku są tak smaczne.

Uzupełnienie codziennego jadłospisu w jagody acai pozwala wyeliminować przymus korzystania ze sztucznych suplementów diety, którymi często się wspomagamy ze względu na zwyczajny brak czasu, by odpowiednio i prawidłowo zadbać o właściwie zbilansowaną dietę. Komponowanie posiłków w taki sposób, by dostarczyć organizmowi cennych składników jest sztuką trudną i wymagającą specjalistycznej wiedzy z zakresu żywienia. Te małe owoce potrafią same zastąpić wiele innych produktów, uzupełniając każdy posiłek w minerały i witaminy niezbędne do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Spożywając codzienne nawet małą ilość jagód acai mamy pewność, że nasza dieta jest bogata w same wartościowe składniki.acai_728x90_1

Dodaj komentarz